Hızlı Teklif AlınHasar Bildirimi YapınTamamlayıcı Sağlık Sigortası

Özel hastanelerde SGK’nızı kullandığınızda ödemeniz gereken fark ücretlerini karşılayan bir poliçedir.
Hızlı Teklif Almak İçin Hemen Arayın !

0 452 225 62 00

En uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası paketlerine hızlı ve kolayca ulaşın!
Anasayfa / Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Kimler Satın Alabilir?

Özel hastanelerde SGK’nızı kullandığınızda ödemeniz gereken fark ücretlerini karşılayan bir poliçedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sigortalıların, sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıklarına ait muayene, tetkik ve tedavi giderlerini, poliçede belirtilen teminatların kapsamı ve limitleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) geri ödeme kuralları ve Özel Şartlar dahilinde karşılar. Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan yabancı uyruklu kişiler bu poliçe kapsamında sigortalanabilir. Prim hesaplamanız ana hatlarıyla yaşınız, cinsiyetiniz ve yaşadığınız ile göre yapılır. SGK mensubu çalışan olmanız veya eş/çocuk sahibi olmanız da prim miktarınızı etkileyen diğer faktörlerdir. Sigortanıza ait nihai prim miktarına ancak TC kimlik numaranız ile ulaşılabilir. Bu nedenle tamamalayicisaglik.com’da karşılaştığınız fiyatlar nihai fiyatlar olmayıp (+)(-) 10% değişim gösterebilmektedir.

Evet, talep ettiğiniz takdirde sunar. Gebelik ve doğum masraflarınız, yatarak ve ayakta tedavi teminatlarına ek olarak alacağınız doğum teminatı ile poliçe kapsamına dahil edilebilir. Ancak doğum teminatı, bazı anlaşmalı kurumlarda geçerlidir. Doğum teminatını kullanmak için anlaşmalı kurumları öğrenmenizde yarar var.

Evet, edilebilir. Poliçenizi gün üzerinden iptal ettirebilirsiniz. Prim iade tutarınız, poliçenizin başlangıç tarihinden itibaren geçen süre ve ödenen toplam tazminat tutarı baz alınarak hesaplanacaktır..

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lılar için aynı kalitedeki sağlık hizmetinden Özel Sağlık Sigortası primlerine kıyasla çok daha düşük primlerle yararlanma fırsatı sunar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olmak için SGK’lı olmak bir ön koşuldur. SGK’lı olmayan kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olamazlar. Özel Sağlık Sigortasına ise 0-60 yaş arasındaki herkes SGK’lı olup olmamasına bakılmaksızın sahip olabilir. Her iki ürün de tercih edilen poliçede belirtildiği şekilde yatarak ve ayakta tedavi teminatları sunmaktadır..